1.11.14

Význam jmen # 1

Slíbila jsem vám článek o jménech, takže nyní v následujících dnech bude několik postů na toto téma. Zájem byl opravdu veliký a k výkladu přítel dostal několik desítek jmen. Všechna jména jsme si postupně zapsali a nyní na nich bude přítel pracovat. Kdybyste měli hebrejská jména, tak už bychom to měli dávno hotové, protože všechna jména už byla před mnoha lety vyložena, ale málokdo vykládal kabalisticky česká jména, takže to děláme speciálně pro vás. Jelikož je to hluboké téma a není to jenom hra, je důležité si nejdříve uvědomit, proč má jméno takový vliv na člověka. Nejprve musíme pochopit některé hebrejské výrazy, aby vám v článcích bylo jasné, jak jsme se dostali k výsledkům a významům. 

1) Kabalistická numerologie - Je to numerologie, ve které má každé hebrejské písmeno svou hodnotu. Kombinace více písmen nebo slov vytváří nakonec jedno hlavní číslo, které nám dává celkový obraz o člověku. 
2) Gematria - V hebrejštině existuje 22 písmen v hodnotě od 1 až do 400. Například prvním písmeno "alef" má číselnou hodnotu 1, sedmé písmeno "zain" má hodnotu 7, jedenácté písmeno "kaf" má ale už hodnotu 20 a  poslední písmeno "taf" má hodnotu číslo 400. 
3) Historická souvislost - Každé jméno v historii mělo svého prvního nositele a jeho negativní a pozitivní vlastnosti mají velký vliv na další stejně pojmenované lidi. Např. Abrahám (hebrejsky Avrahám) je velice pozitivní jméno a stejně pojmenovaní lidé mají předpoklad pro dobré vlastnosti. (Odkaz na Wiki zde. )

Když zkombinujeme oba systémy, tedy kabalistickou numerologii i gematrii, dostaneme se na konečný výsledek a význam kteréhokoli jména nebo názvu. Aby jste pochopili, proč je to tak důležité, je nejdřív potřeba vědět, že každý člověk a tvoření nemůže energeticky podle Kabaly existovat beze jména nebo názvu, jelikož celý svět byl tvořen pomocí slov. Ani vy byste nemohli číst nebo komentovat můj blog, kdyby jste neměli možnost používat slova, která jsou tvořena jednotlivými písmeny. Kdybychom neměli dostatečnou slovní zásobu, nemohli bychom ani myslet a žili bychom jen jako zvířata podle instinktů. Zkuste to na vás - Myslete na něco a nepoužívejte u toho žádná slova... Například, že zítra chcete jít na nákup do obchodního centra. Jak by taková myšlenka mohla fungovat v hlavě, kdyby jste neznali minimální počet slov v češtině, které přímo říkají "Chci jít do obchodního centra". Ani nemusíme ta slova vyslovit, ale stejně nám běží v hlavě. To je jen jedno z kabalistických vysvětlení, proč beze slov nemůže nic existovat. 

V následujícím článku se podíváme více do hloubky a začneme vykládat postupně pár vašich jmen. :)

Článek byl vypracován ve spolupráci s Rabi Jair Jirmijahu JerochimBunda: Mango/ Válenky: VanilliaStyle/ Kabelka: ?/ Brýle: RayBan/ Legíny: Calzedonia/ Hodinky: Ck/ Náramky: Cruciani, Pandora

2 komentáře:

  1. Ahoj, mohu se zeptat zda tam bude i jméno Dita, prosim?

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ahoj, Dita není moc používané jméno... Ale třeba v budoucnu...

      Vymazat

Těším se na vaše komentáře k článku! :)