8.10.14

Jom Kipur a 7 Noachidských Přikázání


Minulý pátek po setmění začal nejsvatější den celého roku - Jom Kipur, nebo-li "Den smíření/ Den soudu". Jedná se o den, kdy se definitivně rozhodne, co s námi bude následující rok. Jestli budeme zdraví, jestli najdeme svou osudovou lásku, jestli budeme mít peníze atd. Ale hlavně, jestli si vůbec zasloužíme dál žít nebo nikoliv. Pokud někdo tento rok zemře, bylo o tom již rozhodnuto o Jom Kipur. 
Svou budoucnost jsme měli možnost ovlivnit tím, že jsme dodržovali několik jednoduchých (Noachidských) přikázáních. (To se ale týká všech, kromě Židů, kteří jich mají 613. :) Nebojte se, není to nic složitého a jedná se v podstatě o základní věci, které většina slušných lidí dodržuje automaticky. 

1) "avoda zara" - Zapomeňte na Krišnu, Buddhu, Ježíše, Svatou Trojici, Pannu Marii (a i všechny svátky s nimi spojeny, jako třeba Vánoce nebo Velikonoce!) , amulety, sošky, kříže, kostely, poutní místa, kameny, stromy, zvířata a podobné cizí modly a Bohy. Bůh byl je a bude vždy jen jeden a nemá tedy smysl vymýšlet si jiné a uznávat nesmysly.
2) "birkat ha- Šem" - Jednoduše se nerouhat, neproklínat, nepřísahat na Boha a také se například neučit kabalu, pokud nejsme věřící, aby jeho jméno nebylo zneužito. 
3) "šefichut damim" - Nevraždit a ctít lidský život.
4) "giluj arajot" - Jedná se o zákaz sexuální nemorálnosti - incest, sodomie, cizoložství, homosexuální styk, zoofilie, nekrofilie apod. Další a určitě i nejčastější je pak masturbace mužů. Vysvětlím vám proč... Pokud si to kluk nebo muž udělá "sám doma rukou", tak nedojde ke spojení ženské a mužské duše jako při milování, ale jeho sperma bylo vlastně vyhozeno nadarmo. Tím kolem sebe vytvoří stovky negativních energií, které pak velice lákají duchy. Pro duchy a pro ještě horší negativní síly je to totiž druh potravy. Celé to pak má za následek, že záhadným způsobem mizí v domácnosti peníze a štěstí. Jeho děti budou drzé a nevychované. Přivodí si depresi, smutek, paniku a další nejen duševní, ale HLAVNĚ fyzické nemoci, které se mohou stát i nevyléčitelnými. Otupí mu mozek, ztratí úspěch, manželka se s ním víc hádá a rapidně si zkrátí život. Tím jsem chtěla říct, že se každá z těchto věcí nestane pouze člověku, co plýtvá svým sperma, ale i jeho přítelkyni/manželce, dětem, domácnosti, ve které žije a celému okolí. Ale ten, co to opravdu nikdy "rukou" nedělá, má kolem sebe jen dobré věci... Jeho přání se vyplní, nemá nikdy problém s penězi, je moudřejší a lépe věci pochopí, je zdravější, veselejší, nebývá nemocný a má dlouhý a kvalitní život. Nepřitahuje negativní síly a duchy a když jsou kolem něho, tak mu nemohou ublížit. Nezapomeňte, že bez sperma nemůže vzniknout život a tím pádem je to i vražda (3) "šefichut damim"). Muž to dělá sobecky jen pro svůj požitek a zneužívá svůj dar rozmnožování. Něco jiného je, když "to" používá při milování a tím nechá spojit dvě duše, které pak odejdou spokojeně dál (i přesto, že nevznikne dítě).
5) "gezel" - Zákaz krádeže, zotročování a zneužívání lidí.
6) "ever min ha-chaj" - Zákaz pojídání masa z živých zvířat, tento zákaz se vztahuje na všechny formy krutostí páchaných na živých tvorech.
7) "dinim" - Jedná se o povinnost ustanovit takový právní systém, který by hájil spravedlnost a ztrestal jejich porušování. Tzn. dodržování zákona, aby nevznikla anarchie. 

1), 3), 4) jsou považovány za ty nejhorší. A mnoho lidí raději zvolilo smrt, než aby něco takového vykonali. 

Rozhodně nikoho nenutím, aby se podle toho řídil. Berte to jako dobře míněnou radu, protože z vlastní zkušenosti vím, že se vám život může hodně vylepšit a změnit k dobrému! :) Všechno, co tady píšu, nejsou jen nějaké mé výmysly, ale tisíce let dodržované zákony a pravdy, které vím přímo z Kabaly, Talmudu a Starého zákona. Případné otázky vám ráda zodpovím v komentářích, na e-mailu vanillia.style@gmail.com a nebo napište přímo mému příteli rabínovi a kabalistovi na jeho stránku jair.cz.

Článek byl vypracován ve spolupráci s Rabi Jair Jirmijahu Jerochim

Jom Kipur


Košile: New Look/ Legíny: Calzedonia/ Pásek: Moschino/ Čepice: Zara/ Boty: Již v prodeji zde/ Kabelka: Longchamp/ Náramky: Hermés, Primark


3 komentáře:

 1. Krásně napsaný článek, Vanill!:)
  Nejvíc se mi líbí: "Bůh byl je a bude vždy jen jeden a nemá tedy smysl vymýšlet si jiné a uznávat nesmysly"
  Já teda nevím, jestli mám nějaké Židovské předky, babička z mamčiny strany je křesťanka (katolička), ale když tě tak čtu, docela by mě to zajímalo. I přestože se považuji za křesťanku (ale rozhodně ne katoličku!).
  A souhlasím s tebou v tom, že když člověk dodržuje tyhle jednoduché zásady, může mít lepší život a může se cítit lépe! :)
  Přeji Ti ať se máš krásně a ať se Ti daří. Hezký den:)

  OdpovědětVymazat
 2. ten 4ty bod ma zauja jeal. konkretne by ma zaujimalo ako je to potom s masturbaciou zien? ta je tiez zakazana, ci nie?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Masturbace u žen není zakázaná, ale pokud máš přítele, tak to není vůči němu fér. :)

   Vymazat

Těším se na vaše komentáře k článku! :)