12.9.14

My TattoosUž je to 5 let, co jsem byla na svém prvním tetování. Byl pátek uprostřed léta a já náhodou narazila na inzerát jednoho tatéra. Myšlenka tetování mě zaujala a v hned neděli jsem seděla ve vlaku do Teplic za vidinou nové kérky. Protože to byl nárt, kde to opravdu dost bolí, trpěla jsem. Ale konečně jsem měla svou první kérku, takže to stálo za to! :D Nikomu jsem o tetování neřekla. Jela jsem si ho nechat udělat tajně. Reakce mojí mamky byla humorná. Chtěla tetování taky. :)) Nechala si se svým přítelem vytetovat Štíra.

Další tetování jsem si nechala udělat až několik let poté. Byl to latinský nápis na boku "Sine Amore Nihil", v překladu "Bez lásky není nic" a také mašlička na prstě, která si mi prostě líbí a žádný hlubší význam nemá. V průběhu pár let jsem byla ještě na mnoha dalších tetováních. Tetování se mi prostě libí a říká se, že jak jednou začnete, nemůžete přestat. :)) Mámjich již téměř 20 a až na to první na nártu jsou všechna od Jiřího Marka, který nyní pracuje v Hellu. Pokud chcete kvalitní a pěkné tetování, pak ho mohu rozhodně doporučit.


Vlastně už nevím, v jakém dalším pořadí jsem si nechala vytetovat další "kousky"... Mám čínský znak hada za krkem. Had je moje znamení, znamení, které mě naprosto vystihuje. Pokud si přečtete jakoukoliv charakteristiku Hada, tak to jsem přesně já, až mě to trochu děsí. :D Tetování, co mám na levé ruce, znamenalo "Víru, naději, lásku". Jako dítě jsem nosila stříbrný řetízek, kde byly přívěsky ve tvaru kříže, kotvy a srdce. Kříž na ruce pro mě nikdy nebyl symbolem křesťanství, ale víry. Každopádně hodně lidí k němu mělo připomínky od doby, co jsem zjistila, že jsem Židovka a proto jsem si ho nechala přetetovat na Davidovu hvězdu. Nápis "Tempus flendi et tempus ridenti" je v překladu "Čas plakat i čas se smát" a myslím, že víc k tomu nemusím dodávat. Znak Chanelu za uchem pro mě znamená vášeň k módě. Význam růže, kterou mám na boku, je láska, vášeň, krása... Na paži mám vytetováno "Per Aspera ad Astra", neboli "Přes překážky ke hvězdám". Nápis doplňují tři hvězdy. Pod levým prsem, tedy pod srdcem, mám vytetovaná data narození mojí babičky, mamky a moje. Na pravou ruku mi minulý rok v létě přibyla kotva. Obecný význam je síla, odvaha a víra, pro mě má ale tahle kotva ještě další význam. Na lýtka jsem si nechala vytetovat Fleur-de-lis, který symbolizuje lilii. Mám i svého anděla strážného. Na levou lopatku jsem si nechala vytetovat jednoho z nejznámnějších andělů od Rafaela Santiho. Než jsem v lednu odletěla do Kanady, ještě jsem stihla srdce, klíč, šíp, nekonečno a jméno mé mamky a babičky. Kérky na prstech opravdu špatně drží, a tak jsem bohužel přišla o šíp, ale nevadí,  ještě mám dost dalších obrázků! :D 
Možná jste se někde dočetli, že Židé se nesmějí tetovat a ano, je to tak. Proto už si další tetování nikdy nepořídím. :)
2 komentáře:

 1. Píše se, že tetování je pro židy zakázané.. ;-)
  Odvozuje se to z verše 3M 19:28 וְשֶׂ֣רֶט לָנֶ֗פֶשׁ לֹ֤א תִתְּנוּ֙ בִּבְשַׂרְכֶ֔ם וּכְתֹ֣בֶת קַֽעֲקַ֔ע לֹ֥א תִתְּנ֖וּ בָּכֶ֑ם אֲנִ֖י יְהוָֽה׃

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslis si ze, neznam Stary zakon? :)) Vsechna tetovani jsem delala PRED tim, nez jsem zjistila svuj puvod a nevim, jestli se v tom aspon trochu vyznas, ale je lepsi mit pretovany kriz na hvezdu nez jizvu ve tvaru krize, ktera by vznikla po odstraneni laserem. Je statisice Zidu, kteri se nevedome zamlada nechali tetovat a pak, kdyz se vratili k Bohu a delali "Tšuva", tak uz s tim nic neslo udelat. Podle Šukchan Aruch to take neni problem a nepocita se to jako hrich. Navic to nedela "chacica" pro mikve nebo pro tfillin, jelikoz je to pod kuzi a ne na kuzi a je to soucast tela.
   Vim, ze na nove tetovani uz nepujdu. Jsi spokojeny? ;)

   Vymazat

Těším se na vaše komentáře k článku! :)