14.9.14

Shavua Tov! + About.
Je mi ctí, že vás tímto příspěvkem mohu přivítat u svého nového blogu. Někteří z vás už si možná z Instagramu nebo Asku všimli, že v mém životě se odehrálo mnoho změn a nový blog je jednou z reakcí na tuto situaci. Ale nebudu dále zdržovat a rovnou začnu s outfitem , který byl vyfocen začátkem týdne, kdy počasí ještě nebylo tak deštivé a ponuré. Nyní mi přijde, že babí léto ani nedorazí a podle předpovědi, by letos měla být nejkrutější zima za posledních 100let, proto doporučuji nakoupit kožichy a válenky! :D Včera jsme, jako každý týden, oslavili Šabat, (o kterém vám koncem týdne napíšu víc). Sobota je sedmý, tedy poslední den týdne, takže dnes vám přeji "Shavua Tov", v překladu z hebrejštiny "Dobrý týden". 
Kalhoty: Zara/ Top: Mango/ Lodičky, psaníčko, kryt na mobil: Atmosphere/ Náramky: Pandora/ Hodinky: Omega/ Náušnice: zlatnictví Písek/ Prsteny: eBay
Edit. 16. 2. 2015: Ještě bych vám měla napsat něco málo o sobě, protože jsem se vlastně ani nepředstavila... Udělám to jednoduše a shrnu to do několika bodů, které jsem nedávno uveřejnila i na svém Instagramu

1) Jsem ortodoxní Židovka a jsem na to hrdá. 
2) Snažím se nebýt ovlivněna názory ostatních a mít své zdravé sebevědomí. 
3) Myslím, že jsem šťastná jako nikdy předtím a nezapomínám být za to vděčná. 

4) Modlím se každý den a to nejen za sebe. 

5) Věřím, že se každý člověk pomocí Tšuva může narodit znova. 

6) Bydlím na Starém městě v centru Prahy, díky Bohu. 

7) Jím jenom košer a nemohu si to vynachválit! Jsem zdravější, štíhlejší a všem to doporučuji. 

8) Miluji svého přítele, kočku Milky, kocoura Safíra a jejich děti Jakyntona, Nekudu, Levanu a Spirita. Samozřejmě nemohu zapomenout ani na papouška Nešera a svou židovskou babičku! :)

9) Stále ráda nakupuji, ale není to u mě na prvním místě a dávám peníze i na důležitější věci. Materialismus je mor této generace.

10) Otevřela jsem oči a vím, že svět kolem nás je mnohem bohatší, než se může zdát. 

11) Od té doby, co znám výhody obřízky, nechci ani vidět neobřezanýho! :D

12) Ráda prozkoumávám tajemství Kabaly. 
13) Rozhodně nejsem šikce! 
14) Od léta minulého roku jsem viděla jak duchy, tak i anděly a také mnoho zázraků a nadpřirozených věcí. 
15) Vím, že naše kočka je chytřejší než nekteří lidé. 
16) Není lepší relax den než Šabat a nechápu, jak někdo může bez něj zvládat celý týden naplno. 
17) Dělám hodně věcí najednou a stíhám toho strašně moc, i když lidé nechápou jak. 
18) Nesnáším lež a od léta 2014 nelžu - NIKDY (vědomě)!  
+ Poznala jsem, že stačí v životě změnit pár věcí a celý život se vám otočí o 180 stupňů - k lepšímu! 1 komentář:

  1. Odpověď na otázku od Lucie: Přečti si pořádně článek o Tšuva a pochopíš, že ten, kdo ji udělá, se znovu narodí a ten, kdo ji dělá dokonce i z lásky, tak jeho hříchy z minulosti jsou otočeny na dobré skutky. Samozřejmě jen pokud to není jen na chvilku, ale myslí to vážně a na celý život. A lidé, kteří udělají Tšuva jsou na vyšším místě než spravedliví a svatí lidé, tak si dávej velký pozor i na to, jak mluvíš se mnou. Všichni, kdo mě uráželi, tak skončili hodně špatně.
    Navíc on ve mě hledal duši, kterou zná už z dřívějška a podezírat rabína, že dělá něco špatného je velký hřích! A ohrožuješ tím hlavně sebe... Jestli to tedy ještě vůbec lze, že... V historii každý, kdo ublížil rabínovi, tak skončil velmi špatně! Takže si dávej pozor jen na svá slova, která jsou horká jako uhlí, tak ať se nepopálíš.

    OdpovědětVymazat

Těším se na vaše komentáře k článku! :)